Anunț important!

Municipiul Giurgiu va gazdui maine un eveniment omagial deosebit dedicat Mareului Voievod Mihai Viteazul, Domn al Unirii și Eliberatorul Cetății Giurgiu, care include o ceremonie militară și religioasă, la statuia ecvestră din Parcul Mihai Viteazul.
Pentru buna desfășurarea a acestuia, conform deciziei luate de reprezentanții comisiei de ordine publică și a consilierilor locali cu privire la gestionarea domeniului public, circulația rutieră va fi închisă maine, 20 octombrie 2022, între orele 8.30 -14.00, pe șoseaua București, între sensul giratoriu de la Petrom și până la sensul giratoriu de la Spitalul Județean.
Giurgiuvenii sunt sfătuiți să folosească rutele ocolitoare: str. Daciei, Negru-Vodă, Clopotari, B-dul.Mihai Viteazul!
Vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru disconfortul creat!

Ultima modificare: 19.10.2022 – 16:34 de către Administrator

Anteriorul Întâlnire de lucru pentru construirea unei fabrici producătoare de mașini electrice la Giurgiu